Przewiń lub użyj strzałek aby przeglądać portfolio

Pytania i odpowiedzi

1.Czy zajmuje się pani fryzurami i przedłużaniem rzęs?

Nie świadczę usług w zakresie fryzjerstwa. Nie przedłużam również rzęs. To, co mogę zaoferować to doklejenie sztucznych rzęs podczas makijażu. Do wyboru w formie kępek lub na taśmie. Rzęsy polecam gdyż pięknie podkreślają oko i nadają makijażowi wyrazistego, wieczorowego charakteru.

2. Czy dojeżdża pani do klienta?

Dojazd jest możliwy, ale pracuję głównie w domu w miejscu specjalnie przeznaczonym do wykonania makijaży. Znajduje się tu duże lustro z odpowiednim oświetleniem oraz hoker dla osoby malowanej. Kwestia dojazdu jest ustalana indywidualnie.

3. Ile kosztuje wykonanie makijażu?

W celu poznania cennika za moje usługi proszę o skontaktowanie się ze mną.

4. Czy jeśli zabiorę swoje kosmetyki, usługa zostanie wykonana taniej?

Nie ma możliwości wykonania przeze mnie makijażu z użyciem kosmetyków, które nie są moją własnością. Pracuję na znanych, sprawdzonych przeze mnie markach i kosmetykach najwyższej jakości.

5. Czy mam przyjść bez makijażu?

Nie wymagam tego gdyż mam świadomość, że wiele kobiet nie wychodzi bez makijażu z domu zwłaszcza gdy przed wizytą u wizażysty mają intensywny dzień. Na pewno brak makijażu przyspiesza jego wykonanie i ułatwia pracę.

6. Ile trwa makijaż?

Wykonanie makijażu zazwyczaj zajmuje godzinę. Ten czas może się czasem wydłużyć o 10 minut. Niezwykle ważna jest punktualność zwłaszcza, gdy wykonuję makijaże jeden po drugim.

7. Czy mogę przyjść na makijaż z osobą towarzyszącą?

Jeśli zajdzie taka potrzeba proszę o wcześniejszy kontakt.

8. Czy najpierw powinna być fryzura, a potem makijaż?

To zależy od tego, czy fryzjer będzie mył włosy. Trzeba to robić ostrożnie by nie uszkodzić konturowania. Jeśli chce się mieć pewność, można dla spokoju umówić fryzjera przed makijażem. Nie zdarzyło się jeszcze by makijaż podczas wizyty u fryzjera został uszkodzony więc ta kolejność nie musi być zachowana.

9. Czy próba makijażu jest konieczna?

Nie jest konieczna, ale w mojej opinii bardzo potrzebna. W ważnym dniu może nie być czasu na rozmyślania nad kolorystyką, zdarzają się opóźnienia. A co jeśli usłyszę kilkanaście minut przed wyjściem, że to jednak nie jest to? W czasie próby rozmawiamy, poznaję oczekiwania. Pomoże mi zdjęcie kreacji czy dodatków pokazane np w galerii w telefonie. W czasie próby jest miejsce na poprawki, intensyfikowanie cieniowania lub zmiana koloru pomadki. Każda z nas jest inna, a gusta są różne.

10. Czy próbę wykonuje się tylko przed makijażem ślubnym?

Zdarzało mi się wykonywać próbę przed makijażami wieczorowymi więc nie jest to regułą. Wszystko zależy od osoby, która się ze mną kontaktuje i umawia na makijaż. Najczęściej są to młode dziewczyny, które nie wiedzą jeszcze w jakim makijażu czują się dobrze, często malują się pierwszy raz na ważne wydarzenie takie jak bal gimnazjalny czy studniówkowy.

11. Chciałabym mieć taki makijaż jak modelki w dziale „Fashion”. Czy można zamówić taką usługę?

Oczywiście, że można. Cena za taki wizaż jest ustalana indywidualnie. Zazwyczaj jest to bardzo pracochłonna charakteryzacja uwzględniająca użycie wielu dodatkowych materiałów takich jak brokaty, cyrkonie, pióra, specjalne maści zmieniające koloryt skóry. Trzeba więc zarezerwować sobie przynajmniej 2 godziny. Tego typu prace powstają przy udziale fotografa.

12. Czy można umówić się na lekcję makijażu?

Jest możliwość umówienia się na indywidualną naukę wizażu. Można ją również sprezentować w formie bonu podarunkowego. Taka nauka to kilkugodzinne spotkanie, w czasie którego podpowiadam jak się malować, zdradzam swoje techniki, robię przegląd kosmetyczki i doradzam. Pytaj o wszystko, co związane z makijażem :)

13. Chciałabym tylko podkreślić rzęsy i oczy. Czy można pominąć podkład?

Na makijaż składa się wiele czynności. Nie jest możliwe malowanie samych oczu. Głównie dlatego, że całość nie będzie się estetycznie prezentowała, a także nie utrzyma się na tyle długo by przetrwać np imprezę. Cena dotyczy całego makijażu. Podkład jest fundamentem i nie można go pominąć. Unikam efektu maski i staram się by wykończenie było naturalne.

14. Chciałabym mieć makijaż taki jak na zdjęciu, które widziałam w czasopiśmie. Może pani zrobić taki sam?

Należy mieć świadomość, że nie wszystko co nam się podoba pasuje do nas. Nie skopiuję makijażu, ale również nie wykonam takiego, w którym kobieta będzie wyglądała niekorzystnie. Może się okazać, że cieniowanie czy kolor szminki u modelki kompletnie nie będą pasowały do naszego typu urody. Owszem, można czasem zaczerpnąć inspirację ze zdjęcia, ale tylko tyle.

Skontaktuj się ze mną

*

*


Informacje

Aleksandra Starachowska - makijaż Szczecin. Makijaż okolicznościowy, fotograficzny, ślubny, biznesowy, indywidualne lekcje wizażu.

Telefon: + 48 796 544 627
Email: aleksandra.starachowska@gmail.com
Facebook: www.fb.com/olamaluje

Wyślij wiadomość