Przewiń lub użyj strzałek aby przeglądać portfolio

Jak prawidłowo dobrać i nałożyć podkład?

Ola_Maluje_1200_004Tekst ten powstał dla kobiet, które chciałyby posiąść wiedzę na temat makijażu twarzy. Nawet jeśli nie myślą o tym, aby zajmować się wizażem zawodowo znajomość podstawowych zasad mogą zastosować w makijażu na co dzień. Na pytanie „co najważniejsze jest w makijażu?” wizażysta powinien odpowiedzieć – podkład. To on jest fundamentem make upu. Podkład obecnie występuje w wielu formach. Minęły już bezpowrotnie czasy kiedy to fluid miał gęstą konsystencję i tworzył na twarzy nieestetyczną „maskę”. Oczywiste jest to, że makijaż twarzy musi być wykonany starannie oraz dokładnie – posiadanie najdroższych kosmetyków nie gwarantuje nam wymarzonego efektu jeśli nie potrafimy się nimi posłużyć. Oto kilka wskazówek jak prawidłowo nałożyć podkład.

      Wybór podkładu. Wybór fluidu jest niezwykle istotny. W zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć wybieramy spośród szerokiej gamy produktów. Dostępne są podkłady kryjące, matujące, satynowe, rozświetlające, mineralne. Tradycyjne w płynnej formie oraz podkłady w sztyfcie czy też o konsystencji musu lub kremu. Ważne jest to, żeby kryjące i ciężkie podkłady wybierać na wieczorne wyjścia. Na dzień wystarczy lekki podkład. Najlepiej matujący lub o satynowym wykończeniu. Jeśli nie jesteśmy w stanie zakupić dwóch produktów na dzień i na wieczór istnieje prosty sposób. Nasz podkład będzie miał delikatniejszą konsystencję jeśli zmieszamy go z odrobiną naszego ulubionego kremu do twarzy. Wypróbujcie też lekkich kremów BB. Przejdźmy do barw. Kolor podkładu powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego odcienia naszej skóry. Nie możemy w nim wyglądać ani zbyt blado ani zbyt pomarańczowo. Przy zakupie produktu najlepiej jest nałożyć jego niewielką ilość na linię, która łączy szyję i żuchwę. Tam podkład doskonale się wtopi, a my będziemy wiedziały nie tylko o tym jak prezentuje się na naszej twarzy, ale również czy tak samo dobrze wtapia się w skórę szyi. Jeśli nie mamy możliwości aplikowania podkładu w tym miejscu pozostaje nam nadgarstek w wewnętrznej stronie dłoni. Rzeczywisty kolor podkładu ocenimy najlepiej w świetle dziennym. Nie podejmujcie więc decyzji w sklepie przy sztucznym oświetleniu.

       Przygotowanie cery. Aby prawidłowo aplikować fluid wpierw należy odpowiednio przygotować skórę. Najlepiej jeśli naszą twarz oczyścimy z zanieczyszczeń. Potrzebny będzie do tego tonik lub delikatne mleczko. Należy pamiętać o tym, że skórę pod oczami powinno się przecierać delikatnym ruchem skierowanym do środka twarzy. Skóra pod oczami jest bowiem niezwykle cienka, a jej rozciąganie może spowodować szybsze powstawanie zmarszczek wokół oczu. Po tej czynności dobrze jest nawilżyć skórę twarzy kremem (doskonale sprawdzi się nasz ulubiony krem, którego używamy na co dzień). Ważne by miał właściwości nawilżające.

       Sposoby nakładania. Sposobów nakładania fluidu jest kilka i tak naprawdę tylko od nas zależy jaką metodę wybierzemy. Najbardziej znaną i często stosowaną jest nakładanie podkładu palcami. Pod wpływem ciepła palców produkt zmienia swoją konsystencję. Łatwiej jest zatem rozprowadzić go na twarzy. Błędem jest rozcieranie podkładu całymi dłońmi. Najlepiej jeśli uzbrojone w cierpliwość fluid będziemy delikatnie „wklepywać” w skórę naszej twarzy. Możemy również zastosować drugą metodę – mianowicie aplikację gąbką. Gąbeczka lateksowa powinna zwężać się ku górze. Jej spiczasty koniec ułatwi nam dostęp do niewielkich obszarów twarzy (takich jak skóra pod oczami i linia włosów). Tutaj również przyda nam się cierpliwość gdyż najlepiej pracować gąbką ruchami „dociskającymi”, przykładając gąbeczkę miejsce w miejsce. Taka metoda ma swoją wadę – gąbka absorbuje duże ilości podkładu. Produkt wnika w gąbkę, a to z kolei powoduje szybsze zużycie fluidu. Jest jednak na to sposób. Należy wcześniej spryskać gąbkę odrobiną wody termalnej. Ostatnią metodą nakładania podkładu jest aplikacja za pomocą pędzla. Częściej stosowana przez profesjonalnych wizażystów. Polega ona na równomiernym rozprowadzaniu podkładu za pomocą specjalnie wyprofilowanego pędzla. Jego włosie powinno być sztywne , a pędzel mocno „zbity”. Najlepiej sprawdzi się ten z syntetycznego włosia. Metoda ta nie jest zbyt łatwa, ale po kilku ćwiczeniach na pewno dojdziemy do wprawy.

Podsumowując, najważniejsze jest to, aby makijaż twarzy wykonany był starannie. Podkład musi być odpowiednio dobrany, nałożony na nawilżoną skórę. Na tak przygotowanej twarzy nawet najzwyklejszy makijaż przy użyciu zaledwie tuszu do rzęs i szminki będzie prezentował się efektownie, a nasza skóra promienieć będzie blaskiem.

 

 

2 komentarzy

  1. Ciekawe wskazówki. Sama też przez długi czas miałam problem z właściwą aplikacją kosmetyków do makijażu. Trafiłam na lekcję makijażu od Earthnicity Minerals. Nauczyłam się tam dobrze aplikować ich produkty, aby makijaż był trwały i dawał zadawalające mnie krycie, co przy mojej problematycznej cerze proste nie jest :)

  2. Dopiero teraz nauczyłam się jak prawidłowo nakładać podkład, zawsze rozcierałam go jak krem , na całej twarzy, spróbowałam więc „wklepywania” palcami i widzę niesamowitą różnicę ! :) makijaż utrzymuję się cały dzień , a przy mojej lekko tłustej skórze wystarczy, że 1 raz w ciągu dnia poprawię pudrem i jest nadal tak samo idealny jak rano. Skóra wygląda o wiele bardziej promieniście, zupełnie tak jakbym zaczęła stosować inny kosmetyk, jestem zachwycona różnicą.
    Czekam na więcej porad, Twoja oddana fanka ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skontaktuj się ze mną

*

*


Informacje

Aleksandra Starachowska - makijaż Szczecin. Makijaż okolicznościowy, fotograficzny, ślubny, biznesowy, indywidualne lekcje wizażu.

Telefon: + 48 796 544 627
Email: aleksandra.starachowska@gmail.com
Facebook: www.fb.com/olamaluje